OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Święto Chrztu Pańskiego

8.01.2017 r.

 

1.        Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. W kruchcie wystawiona jest woda święcona. Wodą tą kapłan, ale i my sami możemy pokropić nasze rodziny i domostwa.

2.        Dzisiaj o godz.16.00, a w dni powszednie o godz. 17.00 odprawiamy nowennę do św. Pawła Pierwszego Pustelnika Patrona Zakonu Paulinów – Pawełki.

3.        W przyszłą niedzielę Uroczystość Patrona naszego paulińskiego Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Na Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 specjalne błogosławieństwo dzieci i niemowląt. Uroczystości będzie przewodniczył Ksiądz Infułat Stanisław Pindera z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach.

4.        W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na spłacenie kostki wokół kościoła i na parkingach.

5.        Opłatek dla grup duszpasterskich odbędzie się:

- dla Kółek Różańcowych: dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00

-  dla chóru: dzisiaj o godz. 18.00

       - dla ministrantów i scholi: we wtorek 10 stycznia po Mszy św. wieczornej

6.        Zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Bóg zapłać wszystkim wiernym za miłe i gościnne przyjęcie kapłanów w swoich domach. Bóg zapłać za ofiary na spłacenie długu za kostkę wokół kościoła i na parkingach. Jeśli ktoś z pielgrzymów chciałby włączyć się w tę fundację prosimy o kontakt bezpośredni z Ojcem Proboszczem lub przez stronę internetową w zakładce: Fundacje dla Sanktuarium. Rodziny przeszkodzone w przyjęciu kapłana, mogą poprosić o inny termin.

7.        W kiosku są jeszcze do nabycia kalendarze na 2017 r.

8.        W zakrystii można zamawiać Msze św. na 2017 rok.

9.        W sobotę 14 stycznia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Kucharczyk (nr domu 37a), Sobień (nr domu 41), i Szymański (nr domu 43a).

10.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

11.   W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności 1) śp. Jana Tkaczyka z Starego Osowa – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 11  intencji i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego.

2) śp. Bolesława Ofata ze Starej Błotnicy – pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.