OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

11.06.2017 r.

 

1.        Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się  okres komunii św. wielkanocnej zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym.

2.        Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu parafialnego Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła: asyście, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki, wszystkim niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, pani organistce, chórowi i paniom w kuchni. Bóg zapłać rodzinom ze Starego Kiełbowa za ofiarę 350 zł i tym, które przyniosły dary do kuchni klasztornej. W intencji tych rodzin odprawimy Mszę św. w następną niedzielę o godz. 16.00.

3.        W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Zapraszamy do udziału w procesji asystę, chór, scholę, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków i strażaków. Wszyscy parafianie w całej parafii dekorują okna obrazami i domy flagami.

4.        Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy: Stara Błotnica (1 ołtarz – przy figurze Matki Bożej Niepokalanej), Siemiradz (2 ołtarz – przy Urzędzie Gminy), Strażacy (3 ołtarz – przy figurze Św. Jana Pawła II), Kobylnik (4 ołtarz – przy ołtarzu polowym).  W tym celu prosimy  o zgłoszenie się do Pani Ireny. Prosimy też o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów na procesję.

5.        Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła z udziałem asysty, dzieci pierwszokomunijnych i ministrantów o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

6.        Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców:

piątek – Mokrosęk, Stary Sopot
sobota – Chruściechów i Jakubów

niedziela – Stara Błotnica

poniedziałek – Stary Kiełbów i Ryki

wtorek – Stary Kadłub, Wólka Kadłubska i Wólka Pierzchnieńska, Wyręba

środa – Kadłubska Wola, Stary Osów

czwartek – Siemiradz, Kobylnik, Czyżówka i Dębowica

7.        W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – dyspensa Księdza Biskupa Ordynariusza.

8.        W sobotę 17 czerwca o godz. 13.00 wchodzi Piesza Pielgrzymka z Zakrzewa.

9.        W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 pożegnamy Ojca Proboszcza Andrzeja Kustera.

10.   Podczas Sumy za tydzień wystąpi chór „Sancti Casimiri Cantores Radomienses” pod batutą  Ks. Prałata Wojciecha Szarego.

11.   Zakończyliśmy okres grzewczy 2016/2017. Prosimy wszystkie wioski o zebranie ofiar za ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci najlepiej do 18 czerwca, aby obecny Przeor mógł to zobowiązanie jeszcze wypełnić. Bóg zapłać mieszkańcom Jakubowa za ofiarę 750 zł. na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

12.   W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona będzie na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium – spłacenie kostki brukowej wokół kościoła i na parkingach. Ojciec Przeor prosi parafian i pielgrzymów, a także prywatnych Dobrodziejów o pomoc w spłaceniu pozostałego długu 35250 zł. za kostkę wokół kościoła do dnia 18 czerwca. Bóg zapłać Rodzinie Państwa Marcinkowskich z Wólki Pierzchnieńskiej za ofiarę 400 zł na ten cel.

13.   Bóg zapłać za ofiary na Figurę Matki Bożej Fatimskiej: Róży Różańcowej ze Starego Kiełbowa – 380 zł.

14.   Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy oraz Wójt Gminy zapraszają na Błotnicki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 18 czerwca w Starej Błotnicy. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy na parkingu przy Urzędzie Gminy odbędzie się festyn, którego główną atrakcją będzie występ kapel ludowych i zespołów śpiewaczych.

15.   W sobotę 24 czerwca dzieci Komunii św. rocznicowej wyjeżdżają z pielgrzymką do Lichenia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętni niechaj zgłoszą się do O. Sebastiana.

16.   Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.30, a scholi o godz. 14.00.

17.   Próba chóru w środę o godz. 18.00.

18.   W sobotę 17 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęka Państwa: Mikulski (nr domu 16), Przytuła (nr domu 17) i Kozłowski (nr domu 15a).

19.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.