OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Wielkanoc

16.04.2017 r.

 

1.           Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia w Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy wszystkich radością i pokojem. A Maryja, która pierwsza była świadkiem powstania z martwych swego Syna niechaj pomoże nam w umocnieniu naszej wiary.

2.           Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i uświetnili Uroczystość Wielkanocną. Ojcom za posługę rekolekcyjną i w konfesjonale. Ojcu Przemkowi za piękne przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać Ojcu Sebastianowi za przygotowanie służby liturgicznej, ministrantom i lektorom za ceremonie i adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, scholi i chórowi z panią Danutą na czele za piękne śpiewy.   Dziękujemy strażakom za wartę przy Grobie Pańskim. Wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym poczty sztandarowe, chorągwie i obrazy kościelne składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszą wdzięczność kierujemy także ku pani Irenie Winiarskiej i panu Janowi Wożniakowi za troskę o kościół i pani Grażynie Pietrzak za posługę na plebanii.

3.           Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i składane podczas poświęcania pokarmów, za dary do kuchni klasztornej i ofiary składane przez chorych z racji odwiedzin z posługą sakramentalną.

4.           Ponadto składamy serdeczne podziękowania za ofiary na Sanktuarium: rodzina ze Starej Błotnicy – 2000 zł, osoba ze Starej Błotnicy – 400 zł, rodzina z Kadłubskiej Woli – 200 zł, ofiara spoza parafii – 3000 zł, ofiara bezimienna – 1000 zł. 

5.           Ministranci i schola dziękują za ofiary składane za palmy i stroiki.

6.           Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium – spłacenie kostki brukowej wokół kościoła i na parkingach.

7.           W ostatnim czasie zostały zrobione nowe schody z parkingu do kościoła z poręczami ze stali nierdzewnej. Przed klasztorem została zainstalowana figura św. Józefa na granitowym cokole. Na bocznym ołtarzu została zamontowana gablota na relikwie św. Jana Pawła II. Odnowiono pomnik przed Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Jezusa Miłosiernego gdzie dołożono na cokół płytę granitową. Koszt tych inwestycji wyniósł 21500 zł.

8.           Jutro poniedziałek wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę. Na początku każdej Mszy św. zamiast aktu pokutnego będzie aspersja, czyli pokropienie wiernych wodą święconą. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

9.           W piątek 21 kwietnia o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na nowennę wszystkich czcicieli Matki Bożej Błotnickiej, a w szczególności mieszkańców Starego Sopotu. Prośby i podziękowania do Matki Bożej piszemy na kartkach lub przez stronę internetową parafii.

10.      W sobotę 22 kwietnia w naszym Sanktuarium odbędzie Dzień Bierzmowanych dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i tych, którzy przystąpili do tego sakramentu w liczbie około 700 osób. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie przed kościołem.

Również 22 kwietnia po Mszy św. o 17.00 spotkanie dzieci obchodzących rocznicę
Pierwszej Komunii św.

11.      W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas. W Wielki Piątek rozpoczęła się nowenna do Miłosierdzia Bożego, która trwa do soboty 22 kwietnia. Każdy, kto w święto Miłosierdzia Bożego przystąpi do Komunii św. dostąpi łaski zupełnego odpuszczenia win i kar oraz wyprosi wszystko dla siebie i bliźnich zwłaszcza łaskę nawrócenia grzeszników.

12.   Z ofiar złożonych na Mszy pogrzebowej za śp. Edwarda Pirosz z Jakubowa wyznaczono 23 intencji, jedna od rodziny państwa Koralów z Tarnowa i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego.

13.   We wtorek 18 kwietnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęka Państwa: Tutaj (nr domu 2), Kilianek (nr domu 2a), i Tatar (nr domu 3).

14.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.