OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego

4.06.2017 r.

 

1.        Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.

2.        W naszej parafii dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dzień Komunii św. Rocznicowej.

3.        Po Sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

4.        Jutro Odpust Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ordynariusz Diecezji Radomskiej J.Eksc. Ks. Bp Henryk Tomasik. Prosimy o udział w Sumie i procesji ministrantów, asystę kościelną, dzieci od Pierwszej Komunii św. i Komunii św. Rocznicowej, dzieci sypiące kwiatki, strażaków i wszystkich wiernych. Ojciec Proboszcz prosi serdecznie o liczny udział wszystkich parafian i pielgrzymów w Sumie z udziałem Księdza Biskupa.

5.        W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6.        Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się  okres komunii św. wielkanocnej zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym.

7.        W tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotują: Stara Błotnica, Kobylnik, Siemiradz i strażacy.

8.        W niedzielę 25 czerwca nastąpi zmiana proboszcza parafii i przeora klasztoru. Uroczystość pożegnania obecnego Ojca Proboszcza odbędzie się 18 czerwca.

9.        Zakończyliśmy okres grzewczy 2016/2017. Prosimy wszystkie wioski o zebranie ofiar za ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci najlepiej do 18 czerwca, aby obecny Przeor mógł to zobowiązanie jeszcze wypełnić.

10.   Bóg zapłać Pani Śmiałek z Bukówna za ofiarę 50 zł na kostkę wokół kościoła. Bóg zapłać chorym odwiedzanym z posługą sakramentalną za ofiary 660 zł, które przeznaczymy także na ten cel. Ojciec Przeor prosi parafian i pielgrzymów, a także prywatnych Dobrodziejów o pomoc w spłaceniu pozostałego długu 35650 zł. za kostkę wokół kościoła do dnia 18 czerwca.

11.   Bóg zapłać za ofiary na Figurę Matki Bożej Fatimskiej: Róży Różańcowej z Wólki Pierzchnieńskiej – 100 zł, z Siemiradza (zelatorka Janina Natora) – 100 zł.

12.   Próba chóru w środę o godz. 18.00.

13.   W sobotę 10 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęka Państwa: Łyżwa (nr domu 11b) Ofiara (nr domu 14) i Zawadzka (nr domu 15).

14.   Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.