OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 Niedziela Zwykła

10.06.2018 r.

1.        Dzisiaj po mszach jest zbierana ofiara do puszek na Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej – „Koalicja dla Młodych”. Ofiary zbierane są przez Stowarzyszenie „Kobiety dla Starej Błotnicy”.

2.        Jutro w Radomiu Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Modlimy się za nasz Kościół diecezjalny, jego Pasterzy i wiernych.

3.        Na Mszy św. o godz. 17.00 trwa nowenna dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania przed przyjęciem tego Sakramentu. Obecność obowiązkowa. Bierzmowanie odbędzie się w czwartek 14 czerwca o godz. 18.00.

4.        Bóg zapłać wiernym z poszczególnych wiosek za liczny udział w Oktawie Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy asyście, niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5.        Bóg zapłać chorym odwiedzanym w domach z posługą sakramentalną za ofiary i dary do kuchni klasztornej.

6.        W sobotę 16 czerwca o godz. 5.00 wyjeżdża autokarowa pielgrzymka dzieci Komunii św. rocznicowej do Lichenia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do O. Sebastiana.

7.        W sobotę także przybywa do naszego sanktuarium piesza pielgrzymka z Zakrzewa na godz. 13.00 w liczbie 200 osób.

8.        Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy, Wójt Gminy oraz Gminna Biblioteka zapraszają na Festiwal Kapel i Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 czerwca w Starej Błotnicy. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy św. na parkingu przy Urzędzie Gminy odbędzie się festiwal, którego główną atrakcją będą: występy 20 kapel ludowych i zespołów śpiewaczych, stoiska z rękodziełami ludowymi oraz wystawa ptactwa i królików.

9.        Proboszcz Parafii oraz Wójt Gminy zapraszają na 8 pielgrzymkę rowerową ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 11-13 lipca. Termin zgłaszania uczestników do 4 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

10.   Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1) Adrian Majak – zamieszkały w Jedlance, parafia Św. Piotra i Andrzeja w Jedlińsku i Katarzyna Traczyk – zamieszkała w Starym Kiełbowie, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

11.   W sobotę 16 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Gałkowska (nr domu 32), Petrzak (nr domu 34) i Kacprzyk (nr domu 35).

12.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.