OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 Niedziela Zwykła

17.06.2018 r.

1.        Dzisiaj odbywa się Festiwal Kapel i Zespołów Śpiewaczych organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy, Wójta Gminy oraz Gminną Bibliotekę. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy św. na parkingu przy Urzędzie Gminy jesteśmy zaproszeni na festiwal, którego główną atrakcją będą: występy 20 kapel ludowych i zespołów śpiewaczych, stoiska z rękodziełami ludowymi oraz wystawa ptactwa i królików.

2.        W czwartek 21 czerwca o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na nowennę wszystkich czcicieli Matki Bożej a w szczególności mieszkańców Starej Błotnicy.

3.        W piątek 22 czerwca o godz. 8.45  Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz ich rodziców i nauczycieli.

4.        W sobotę 23 czerwca o godz. 21.00 z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu wyruszy do naszego Sanktuarium XII Nocna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn pod hasłem „Duch, który umacnia miłość” organizowana przez Rycerzy Kolumba. Planowane przybycie do Błotnicy o godz. 6.00 w niedzielę 24 czerwca. Zachęcamy także naszych parafian do udziału w tej pielgrzymce.

5.        W dniu 25 czerwca po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy z Katedry Piesza Pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa pod hasłem „Trzeźwość, Wolność”. Do Starej Błotnicy pielgrzymi przybędą w godzinach wieczornych.

6.        W dniach 11-13 lipca odbędzie się 8 rowerowa pielgrzymka ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, Termin zgłaszania uczestników do 4 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

7.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Marek Mazurek, zamieszkały w Chruściechowie, parafia tutejsza i Ewa Teresa Baryłko, zamieszkała w Będzinie, parafia św. Jana Chrzciciela: zapowiedź pierwsza.

2)        Mateusz Bartłomiej Kaczorek, zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza i Samanta Diana Lamczyk, zamieszkała w Parczewie, parafia św. Jana Chrzciciela: zapowiedź pierwsza

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

8.        W sobotę 23 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Kowalczyk (nr domu 36), Cedrowski (nr domu 37), Smolaga (nr domu 38), i Bystrzycki (nr domu 40).

9.        Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.