OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 Niedziela Zwykła

24.06.2017 r.

1.        Dzisiaj rano przybyła XII Nocna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn pod hasłem „Duch, który umacnia miłość” organizowana przez Rycerzy Kolumba.

2.        Jutro po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy z Katedry Piesza Pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa pod hasłem „Trzeźwość, Wolność”. Do Starej Błotnicy pielgrzymi przybędą w godzinach wieczornych.

3.        W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Imieniny obchodzą: Ks. Bp Piotr Turzyński i nasz Proboszcz O. Piotr Urbanek. Polecamy ich Waszym modlitwom. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.        W przyszłą niedzielę o. godz. 12.00 o. Jacek Nawalny zaprasza na Mszę św., podczas której będzie dziękował Bogu za 25 lat swojego kapłaństwa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00. z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

5.        W dniach 11-13 lipca odbędzie się 8 rowerowa pielgrzymka ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, Termin zgłaszania uczestników do 4 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

6.        Taca z trzeciej niedzieli miesiąca wyniosła 4916 zł.

7.        W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca na spłatę ogrzewania kościoła.

8.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Marek Mazurek, zamieszkały w Chruściechowie, parafia tutejsza i Ewa Teresa Baryłko, zamieszkała w Będzinie, parafia św. Jana Chrzciciela: zapowiedź druga.

2)        Mateusz Bartłomiej Kaczorek, zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza i Samanta Diana Lamczyk, zamieszkała w Parczewie, parafia św. Jana Chrzciciela: zapowiedź druga.

3)        Sławiński Daniel, zamieszkały w Warszawie, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starych Babicach i Magdalena Siedlecka, zamieszkała w Starej Błotnicy, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

4)        Jarosław Granecki, zamieszkały w Rykach, parafia tutejsza i Małgorzata Pucek, zamieszkała w Nowym Kadłubku, parafia św. Józefa w Starym Goździe: zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

9.         W sobotę, 30 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Firlej (nr domu 1), Zaczkowski (nr domu 3) i Drabik (nr domu 5).

10.    Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

11.    W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności

+ Tadeusza Cybulskiego z Kadłubskiej Woli – z ofiar złożonych na pogrzebie zostało wyznaczonych 15 Mszy św. od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Edwarda Komoroskiego.