OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 Niedziela Zwykła

12.08.2018 r.

1.         W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – odpust w naszym sanktuarium.  Sumie odpustowej o godz. 12.00  będzie przewodniczył O. Jan Poteralski. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian i pielgrzymów, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty, asystę, niosących baldachim, chorągwie, feretrony, różaniec i poduszki oraz naszych strażaków. Po każdej mszy świętej – poświęcenie ziół i kwiatów.

2.         Przypominamy, że w Uroczystość Wniebowzięcia NMP obowiązuje nas udział we Mszy św. w myśl trzeciego przykazania kościelnego.

3.         W środę o godzinie 11.30 przybędzie do Starej Błotnicy Piesza Pielgrzymka z Jedlanki.

4.         W sobotę 18 sierpnia przybędzie na nocleg pielgrzymka Warszawa-Praga podążająca pieszo na Jasną Górę. Prosimy parafian o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach.

5.         W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się rejonowa pielgrzymka chorych. Nabożeństwo i Msza św. o godz. 10.30 z udziałem wszystkich chorych i osób starszych z całego regionu Jedlińsk. Prosimy, aby nie zabrakło chorych i osób starszych z naszej parafii.

6.         W piątek O. Jacek obchodzi swoje imieniny. Polecamy  jego osobę Waszym modlitwom i życzliwości.

7.         Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Bartłomiej Michalak – zamieszkały w Starym Osowie parafia tutejsza i Beata Klepacz – zamieszkała w miejscowości Tursk parafia św. Jana Chrzciciela w Kaszowie: zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

8.          W piątek 17 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Karasek (nr domu 22), Grzyb (nr domu 23) i Zygarski (nr domu 23a).

9.          Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

10.     W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Krystynę Karbownicką – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 17 intencji od uczestników pogrzebu i 1 od Zakładu Pogrzebowego Edwarda Komoroskiego.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.