OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 Niedziela Zwykła

19.08.2018 r.

1.         Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Taca jest przeznaczona na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium.

2.         We wtorek przypada 41-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Jest to jednocześnie święto patronalne stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy”. Uroczysta Msza św. w intencji naszych pań i ich rodzin o godz. 17.00. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia z udziałem szczególnie mieszkańców Starego Kadłuba.

3.         W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

4.         Podziękowania kierujemy do parafian, którzy przyjęli pod swój dach i ugościli  pielgrzymkę Warszawa Praga na Jasną Górę.

5.         Jak co roku piekarnia z Jedlińska Państwa Jaworskich ufundowała bułki dla Rejonowego Zjazdu Chorych oraz dla pielgrzymów. Bóg zapłać także restauracji „U Stacha” za ofiarowanie posiłków dla pielgrzymów.

6.         Bóg zapłać Paniom ze Stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy” za obsługiwanie pielgrzymów i chorych.

7.         Dziękuję wszystkim za przygotowanie odpustu 15 sierpnia: mieszkańcom Mokrosęku, służbie liturgicznej, chórowi, dzieciom sypiącym kwiaty, Gminie za użyczenie krzeseł oraz paniom niosącym feretrony. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 

8.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Bartłomiej Michalak – zamieszkały w Starym Osowie parafia tutejsza i Beata Klepacz – zamieszkała w miejscowości Tursk parafia św. Jana Chrzciciela w Kaszowie: zapowiedź druga.

2)        Piotr Emil Drużdżel – zamieszkały w Kadłubskiej Woli parafia tutejsza i Monika Anna Stępniak – zmieszkała w Mogielnicy Pęczew parafia Wszystkich Świętych w Michałowicach, gmina Mogielnica: zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

9.         W sobotę 25 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Sałgut (nr domu 24), Boczek (nr domu 25) i Zarychta (nr domu 74).

10.    Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

11.    W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Wiktora Dziupińskiego – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 7 intencji od uczestników pogrzebu.