OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 Niedziela Zwykła

30.09.2018 r.

1.        Rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.30.

2.        Jutro wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek Święto Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek Św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej, a w przyszłą niedzielę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

3.        W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.  Od godz. 16.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

4.        Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną: w czwartek od godz. 14.30 jeden kapłan (Czyżówka i Mokrosęk) i drugi kapłan (Stary Sopot, Kobylnik i Siemiradz); w piątek od godz. 14.30 jeden kapłan (Stara Błotnica i Stary Kadłub) i drugi kapłan (Wyręba i Kadłubska Wola);  w sobotę od godz. 8.30.

5.        W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św.

6.        W sobotę 6 października udamy się autokarem z pielgrzymką różańcową do Sanktuarium w Wysokim Kole – zapisy do dnia dzisiejszego w zakrystii. Wyjazd z placu sprzed kościoła o godzinie 7.30, a powrót około 18.00. Zapisy do 30 września, tj. do dziś w zakrystii. Prosimy o jak najszybszą decyzję wyjazdu.

7.        Wójt i Radni Gminy Stara Błotnica oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Biskupa Jana Chrapka w Starych Sieklukach serdecznie zapraszają na Mszę św. i uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Starych Sieklukach w dniu 2 października 2018 r. o godz. 10.00. Mszę św. odprawi i poświęci nową salę gimnastyczną Ks. Bp Piotr Turzyński. O godzinie 12.15 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Rodziny Kaczmarków.   

8.        Na stolikach pod chórem wyłożone są  kartki na wypominki listopadowe i roczne.

9.        Zapraszamy chłopców do zapisywania się do ministrantów i dziewczynki do scholi parafialnej – zapisy u O. Sebastiana. Zbiórki służby liturgicznej w soboty godz. 10.00, a próby scholi o godz. 14.00.

10.   W sobotę 6 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Munik (nr domu 46), Bojanowicz (nr domu 54) i Sobień (nr domu 56).

11.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

12.    W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności + Stanisława Jaskólskiego z Jakubowa – z ofiar złożonych na pogrzebie zostały wyznaczone Msze św. od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Edwarda Komoroskiego.