OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Czwarta Niedziela Adwentu

23.12.2018 r.

1.        Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu. Tych wszystkich, którzy do tej pory nie skorzystali z Sakramentu Pokuty zachęcamy do spowiedzi świętej.

2.        Jutro ostatnie roraty o godzinie 7.00.  

3.        Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że wieczerzę wigilijną rozpoczynamy w naszych domach od znaku krzyża, odczytania Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwy „Ojcze nasz”, zaśpiewania kolędy i połamania się opłatkiem. Składając życzenia nie zapominajmy o tym, co najważniejsze, a więc życzymy sobie błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Maryi, Jego Matki. W Wigilię tradycyjnie można zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.        Pasterka Bożego Narodzenia o godz. 24.00. Niech nie zabraknie także dzieci  i młodzieży. Taca przeznaczona będzie na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

5.        We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia, a w środę Św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. we wtorek i w środę o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. W święto Św. Szczepana na każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.  

6.        W zakrystii są do nabycia świece adwentowe. Dochód przeznaczony jest na Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7.        Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają zrobione własnoręcznie figurki bożonarodzeniowe, stroiki oraz również świece wigilijne Caritasu.

8.        W sobotę 29 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kadłubskiej Woli Państwa: Kozłowski (nr domu 26), Babut (nr domu 29) i Starosta (nr domu 33).

9.        Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.