OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 5 Niedzielę Wielkiego Postu

18.03.2018 r.

1.           Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę  przeznaczone są na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszym Sanktuarium.

2.           Bóg zapłać za dary złożone do kuchni klasztornej dla spowiadających księży.

3.           Od dzisiaj do Wielkiego Piątku zwyczajowo zakrywamy krzyże i obrazy.

4.           W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Błotnickiej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nowennie, a zwłaszcza mieszkańców Starego Kiełbowa.

5.           W dniach 22-23 marca w naszej parafii odbędzie się Nabożeństwo 40-godzinne. Program adoracji umieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy na „chwilę” spotkania z Panem.

6.           W piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Starej Błotnicy. Spotykamy się przy kolumnie z krzyżem na  skrzyżowaniu drogi Stara Błotnica, Jakubów, Pierzchnia.

7.           Również w piątek  wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jastrzębi do Starej Błotnicy. Spotkanie w tamtejszym kościele o godz. 22.30, zakończenie w naszej parafii Mszą św. ok. godz. 5.00.

8.           W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni. Wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu.

9.           W tym tygodniu w czwartek, w piątek i w sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.

10.      Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświecenie palm.

11.      W przyszłą niedzielę po mszach będą zbierane ofiary do puszek jako jałmużnę wielkopostną. Ofiary te zostaną przekazane do Caritas.

12.      Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku została przeniesiona na dzień 9 kwietnia.

13.       W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

14.       Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają stroiki wielkanocne i palmy. Dochody z tej akcji przeznaczone będą dla dzieci.

15.       W sobotę 24 marca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Siemiradza Państwa: Dziupiński (nr domu 23), Sąpór (nr domu 24) i Katus (nr domu 26).

16.       Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

17.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Mariannę Kazana – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 5 intencji od uczestników pogrzebu i 1 od Zakładu Pogrzebowego Edwarda Komoroskiego.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.