OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna

29.04.2018 r.

1.        We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach w dni powszednie o godzinie 16.30, a w niedziele o 15.30.

2.        W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy świętych niedzielny. Msza św. w intencji wszystkich strażaków z naszej parafii i całej  Gminy Stara Błotnica, a także w intencji naszej Ojczyzny o godz. 12.00.

3.        W piątek i w sobotę po mszy św. o godzinie 17.00 próba dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Obecność obowiązkowa.

4.        Pragniemy poinformować, że Biskup Radomski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Diecezji Radomskiej w piątek 4 maja 2018 roku. Wszystkich, którzy skorzystają z dyspensy zachęcamy do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

5.        Z racji przypadających świąt majowych odwiedziny chorych z posługą sakramentalną 2 maja w środę, a następnie 4 maja w piątek i 5 maja w sobotę.

6.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1) Michał Kacprzak – kawaler, zamieszkały w miejscowości Góry, parafia Św. Marii Magdaleny w miejscowości Promna i Patrycja Kacprzyk – panna, zamieszkała w  Starym Osowie, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

2) Adam Włodarczyk – kawaler, zamieszkały w Mokrosęku, parafia tutejsza i Marlena Baran – panna, zamieszkała w Bartodziejach, parafia Nawiedzenia Najświętszej  Maryi Panny w Lisowie: zapowiedź druga.

3) Kamil Kucharczyk – kawaler, zamieszkały w Starym Sopocie, parafia tutejsza i Aleksandra Piątek – panna, zamieszkała w Radomiu, parafia św. Rafała Kalinowskiego: zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

7.        W sobotę 5 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Szatan (nr domu 15), Hadas (nr domu 17) i Piotrowski (nr domu 18).

8.        Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

9.         W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności

1)        + Annę Dudek – z ofiar złożonych na pogrzebie zostało wyznaczonych 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Edwarda Komoroskiego.

2)        + Grzegorza Nagrodzkiego – z ofiar złożonych na pogrzebie zostało wyznaczonych 9 Mszy św. od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Edwarda Komoroskiego.

3)        + Zdzisława Zbiciak – z ofiar złożonych na pogrzebie zostało wyznaczonych 16 Mszy św. od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Edwarda Komoroskiego.