OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna

6.05.2018 r.

1.        Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

2.        Bóg zapłać chorym odwiedzanym z posługą sakramentalną w domach za ofiary i dary do kuchni klasztornej.

3.        W piątek 11 maja rozpoczynamy nowennę do przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4.        W następną niedzielę 13 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Po Mszy św. popołudniowej spotkanie Rady Parafialnej.

5.        W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

6.        We wtorek i środę o godzinie 15.00 próba dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Obecność obowiązkowa.

7.        W związku ze zbliżającym się odpustem Matki Kościoła w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego prosimy mieszkańców Starego Sopotu o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe.

8.        W tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotują mieszkańcy następujących wiosek: 1. Kadłubska Wola, 2. Stary Kadłub, 3. Jakubów i 4. Strażacy.

9.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1) Kamil Kucharczyk – kawaler, zamieszkały w Starym Sopocie, parafia tutejsza i Aleksandra Piątek – panna, zamieszkała w Radomiu, parafia św. Rafała Kalinowskiego: zapowiedź druga.

2) Konrad Wiesław Boniek – kawaler, zamieszkały w Radomiu, parafia Opatrzności Bożej i Anna Włodarczyk – panna, zamieszkała w Mokrosęku, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza

3) Mateusz Bazylak – kawaler, zamieszkały w  Warszawie, parafia Św. Antoniego z Padwy i Paulina Kucharczyk – panna, zamieszkała w Starym Sopocie, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza

4) Grzegorz Zieliński – kawaler, zamieszkały w Starym Sopocie, parafia tutejsza i Klaudia Kwiecień – panna, zamieszkała w Radomiu, parafia Św. Łukasza: zapowiedź pierwsza

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

10.   W sobotę 12 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Szymański (nr domu 19), Dygant (nr domu 20) i Szewczyk (nr domu 21).

11.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.