OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 6 Niedzielę Zwykłą

11.02.2018 r.

1.            W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. W Popielec obowiązuje nas post ścisły. Wszyscy, którzy ukończyli 18 rok życia do 60 roku życia włącznie, są zobowiązani do jednego posiłku do syta i dwa najwyżej lekkie posiłki i to bezmięsne. Młodzież od 14 roku życia i starsi powyżej 60 roku życia zachowują w Popielec tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy jednak zarówno dzieci jak i młodzież do uczenia się przeżywania tego dnia w postach.

2.           W Wielkim Poście zachęcamy wszystkich do modlitwy, postu i jałmużny. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.           Przypominamy o zbiórce sprzętu AGD. Miejsce składowania przewidziano na parkingu przed kościołem na wysokości figurki św. Józefa, w środę.

4.            Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę  przeznaczone będą na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszym Sanktuarium.

5.            W sobotę 17 lutego na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Siemiradza Państwa: Matysiak (nr domu 6b), Błaszczyk (nr domu 8) i Gruszka (nr domu 9).

6.            Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.