OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Najświętszej Trójcy

27.05.2018 r.

1.        Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu parafialnego Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Bóg zapłać rodzinom ze Starego Sopotu za ofiarę i dary do kuchni klasztornej.

2.        Rano o godz. 6.00 przybyła do naszego Sanktuarium z Radomia Nocna Piesza Pielgrzymka Kobiet organizowana przez Rycerzy Kolumba pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”.

3.        Na Mszy św. o godz. 10.00 Pierwsza Komunia Dzieci. Biały tydzień będzie trwał do soboty włącznie codziennie o godz. 16.30 w ramach nabożeństw majowych i potem czerwcowych.

4.        W środę i piątek po Mszy Św. o godz. 17.00 próba dzieci obchodzący Rocznicę Pierwszej Komunii. Msza Święta Dzieci Rocznicowych w niedzielę o godz. 10.00.

5.        W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Zapraszamy do udziału w procesji asystę, chór, scholę, ministrantów, dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatków i strażaków. Prosimy o udekorowanie swoich domów.

6.        Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy: Kadłubska Wola (1 ołtarz – przy figurze Matki Bożej Niepokalanej), Stary Kadłub (2 ołtarz – główna brama cmentarza), Jakubów (3 ołtarz – gmina), Strażacy (4 ołtarz – przy ołtarzu polowym).  Prosimy również o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów na procesję.

7.        Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła z udziałem asysty, dzieci pierwszokomunijnych i ministrantów o godz. 16.30. wraz z nabożeństwem czerwcowym, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

8.        Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców:

piątek – Mokrosęk, Stary Sopot
sobota – Chruściechów i Jakubów

niedziela – Stara Błotnica

poniedziałek – Stary Kiełbów i Ryki

wtorek – Stary Kadłub, Wólka Kadłubska i Wólka Pierzchnieńska, Wyręba

środa – Kadłubska Wola, Stary Osów

czwartek – Siemiradz, Kobylnik, Czyżówka i Dębowica

9.        W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00.

10.   Odwiedziny chorych ze względu na Uroczystość Bożego Ciała są przeniesione na 7, 8  i 9 czerwca.

11.   W środę 30 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Bojanowicz (nr domu 27), Marciszewski (nr domu 28) i Korgul (nr domu 28a).

12.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.