OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Wielkanoc

1.04.2018 r.

1.           Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia w Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy wszystkich radością i pokojem. A Matka Najświętsza, która radowała się ujrzawszy żywego Swojego Syna, niechaj pomoże nam w umocnieniu naszej wiary.

2.           Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i uświetnili Uroczystość Wielkanocną. Ojcom za posługę rekolekcyjną i w konfesjonale. Bóg zapłać ministrantom i lektorom, chórowi za oprawę liturgiczną,   strażakom za trzymanie warty przy Grobie Pańskim. Wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym poczty sztandarowe, chorągwie i obrazy kościelne składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.           Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i  składane podczas poświęcania pokarmów oraz za dary do kuchni klasztornej.

4.           Jutro poniedziałek wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5.           W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek,  piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach będą dopiero w maju.

6.        W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Taca jest przeznaczona na potrzeby Caritas diecezjalnej.

 

 

 

 

 

7.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1) Tomasz Walczak – kawaler, zamieszkały w Kobylniku, parafia tutejsza i  Katarzyna Maria Wąsik – panna, zamieszkała w Kobylniku, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

2) Piotr Michalak – kawaler, zamieszkały w Bukównie, parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bukównie i  Dominika Jędrzejewska – panna, zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

3) Bartosz Bogumił – kawaler, zamieszkały w Grabowie nad Pilicą, parafia Trójcy Świętej i  Monika Maria Mosiołek – panna, zamieszkała w Starej Błotnicy, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

4) Piotr Paweł Berliński – kawaler, zamieszkały w Jedlance, parafia Świętych Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku i Anna Karolina Kazana panna, zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

8.            W sobotę 7 kwietnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Kaszuba (nr domu 2), Michalak (nr domu 3a) i Broda (nr domu 6).

9.            Za świętej pamięci + Genowefę Dąbrowską zostało wyznaczonych 8 mszy świętych od uczestników pogrzebu oraz jedna od Zakładu Pogrzebowego Edwarda Komoroskiego.

10.       Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.