OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wniebowstąpienie Pańskie

13.05.2018 r.

1.        Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zebranie Rady Parafialnej.

2.        W sobotę 19 maja o godz. 10.00 dzień skupienia dla narzeczonych.

3.        W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Taca  będzie zbierana na inwestycje w naszym sanktuarium.

4.        W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

5.        We wtorek i środę o godzinie 15.00 próba dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

6.        Próba dzieci rocznicowych we  wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

7.        W związku ze zbliżającym się odpustem Matki Kościoła w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego prosimy mieszkańców Starego Sopotu o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe.

8.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1) Konrad Wiesław Boniek – zamieszkały w Radomiu, parafia Opatrzności Bożej i Anna Włodarczyk – zamieszkała w Mokrosęku, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

2) Mateusz Bazylak – zamieszkały w  Warszawie, parafia Św. Antoniego z Padwy i Paulina Kucharczyk – zamieszkała w Starym Sopocie, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

3) Grzegorz Zieliński – zamieszkały w Starym Sopocie, parafia tutejsza i Klaudia Kwiecień –zamieszkała w Radomiu, parafia Św. Łukasza: zapowiedź druga.

4) Piotr Kosiec – zamieszkały w Radomiu, parafia św. Józefa i Justyna Kołtunowicz – zamieszkała w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

9.        W piątek 18 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Jesionek (nr domu 22a), Urbaniak (nr domu 23) i Bień (nr domu 26).

10.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

11.    W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności

1)        + Mariana Mieczysława Jurczak – z ofiar złożonych na pogrzebie zostało wyznaczonych 25 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

2)        + Janinę Szymczak – z ofiar złożonych na pogrzebie wyznaczono 13 Mszy św. od uczestników pogrzebu i jedną od Zakładu Pogrzebowego Edwarda Komoroskiego.