OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego

20.05.2018 r.

1.        Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.

2.        Jutro Odpust Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi O. Robert Dziewulski z Łęczeszyc. Prosimy o udział w Sumie i procesji ministrantów, asystę kościelną, dzieci sypiące kwiatki, strażaków i wszystkich wiernych. Tego samego dnia o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie mieszkańców Dębowicy i Czyżówki.

3.        W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4.        W sobotę o godz. 21.00 z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu wyruszy Nocna Piesza Pielgrzymka Kobiet do naszego Sanktuarium pod hasłem „Duch, który umacnia miłość” organizowana przez Rycerzy Kolumba. Planowane przybycie do Błotnicy o godz. 6.00 w niedzielę 27 maja. Zachęcamy także naszych parafian (dziewczęta i kobiety) do udziału w tej pielgrzymce.

5.        W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00. dzieci naszej parafii przystępują do Pierwszej Komunii Świętej Prosimy o udostępnienie ławek dla rodziców i chrzestnych tych dzieci.

6.        We wtorek i czwartek o godz. 15.00 próba dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. We wtorek i w czwartek po Mszy św. wieczornej próba dzieci przystępujących do Komunii Rocznicowej. W piątek o godz. 18.00 odbędzie się Liturgia Pokutna i Pierwsza Spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej, ich rodziców i chrzestnych.

7.        Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: grupa klas II gimnazjum w piątek o godz. 19.30, grupa klas III gimnazjum i ponadgimnazjalnych w sobotę o godz. 18.00.

8.        W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

9.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1) Piotr Kosiec – zamieszkały w Radomiu, parafia św. Józefa i Justyna Kołtunowicz – zamieszkała w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

10.   W piątek do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

11.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.