OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2019 roku

 

1.            Dzisiaj z polecenia naszego ks. Bp Ordynariusza, po każdej mszy świętej będziemy śpiewać suplikacje jako akt przeproszenia i przebłagania Pana Boga za dokonane w ostatnim czasie akty profanacji i świętokradztwa w naszej Ojczyźnie.

2.            Dzisiaj nabożeństwo  czerwcowe połączone z procesją Oktawy Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

3.            Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4.            We wtorek po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy z Katedry Piesza Pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa pod hasłem „Młodzi, trzeźwi, wolni”. Do Starej Błotnicy pielgrzymi przybędą w godzinach wieczornych.

5.            W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie wianków.

6.            W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7.            W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Imieniny obchodzą: Ks. Bp Piotr Turzyński i nasz Proboszcz O. Piotr Urbanek. Polecamy ich Waszym modlitwom. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msza święta imieninowa w intencji naszego Ojca Proboszcza odbędzie się w niedzielę 30 czerwca o godzinie 12.00.

8.            Zapraszamy na pielgrzymkę rowerową ze Starej Błotnicy na Jasna Górę pod patronatem Wójta Gminy, która odbędzie się w dniach 10 -12 lipca. Termin zgłaszania uczestników do 5 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

9.            W sobotę 29 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Ryk Państwa: Polesiak (nr domu 27), Kusak (nr domu 27) i Michalczewski (nr domu 28).

10.       Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

11.       W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Krystynę Nagrodzką i śp. Jana Malczewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.