OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 lipca 2019 roku

 

1.            Taca z trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona na potrzeby gospodarcze naszej Parafii i Sanktuarium wyniosła  4100 zł.

2.            Dzisiaj po mszach świętych poświęcenie pojazdów.

3.            Po Mszy św. będzie zbierana ofiara do puszek na „MIVA Polska” - pomoc misjonarzom na zakup środków transportu.

4.            W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej.

5.            Odwiedziny chorych z racji wakacji przeniesione są na miesiąc wrzesień.

6.            W piątek 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „ Porcjunkuli” dla siebie lub za zmarłego. Warunki: pobożne nawiedzenia kościoła, modlitwa Ojcze nasz, wyznanie wiary, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

7.            W dniu 6 sierpnia 2019 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

8.            Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

1)          Radosław Kozłowski, zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza i Paulina Jóźwiak, zamieszkała w miejscowości Granne, parafia p.w. Św. Jana Chrzciciela. Zapowiedź druga.

2)          Michał Wolak, zamieszkały w Mokrosęku, parafia tutejsza i Joanna Maria Sławińska, zamieszkała w Skaryszewie, parafia p.w. Św. Jakuba Apostoła. Zapowiedź druga.

3)          Marcin Kwiecień, zamieszkały w Radomiu, parafia św. Jadwigi Królowej i Agata Kołtunowicz, zamieszkała w Starym Kobylniku, parafia tutejsza. Zapowiedź druga.

4)          Kamil Munik, zamieszkały w Starym Kadłubie, parafia tutejsza i Barbara Karolewska, zamieszkała w Pierzchni, parafia pw. Zwiastowania Najśw. Maryi Panny w Jasionnej. Zapowiedź druga.

5)          Albert Dawidowski, zamieszkały w Nowym Kadłubku, parafia św. Józefa w Starym Goździe i Sylwia Grabusińska, zamieszkała w Chruściechowie, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

9.            W sobotę 3 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Smagowski (nr domu 26), Szymański (nr domu 44) i Bojanowocz (nr domu 48).

10.       Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.