OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

4 sierpnia 2019 roku

 

1.            Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 16.00.

2.            We wtorek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

3.            W dniu 6 sierpnia 2019 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy ze wszystkich zakątków Polski podążają pieszo na Jasną Górę.

4.            W związku ze zbliżającym się odpustem Wniebowzięcia NMP prosimy mieszkańców Starego Kadłuba o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, oraz o produkty żywnościowe. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie  feretronów, chorągwi, baldachimu, poduszek i różańca na procesję. Zapraszamy również ministrantów i dzieci sypiące kwiatki.

5.            Organizowana jest zbiórka sprzętu elektroodpadów we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem pomoc Kościołowi w Potrzebie. Stary sprzęt AGD i inny sprzęt elektroniczny można przywozić na nasz parking kościelny od czwartku wieczorem do piątku wieczorem.

6.            W przyszłą niedzielę 11 sierpnia taca na KUL

7.            Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

1)           Albert Dawidowski, zamieszkały w Nowym Kadłubku, parafia św. Józefa w Starym Goździe i Sylwia Grabusińska, zamieszkała w Chruściechowie, parafia tutejsza. Zapowiedź druga.

2)           Rafał Piechociński, zamieszkały w miejscowości Stare Żdżary, parafia św. Józefa w Starym Goździe i Barbara Starosta, zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

8.            W sobotę 10 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Bojanowicz (nr domu 23), Górecki (nr domu 47) i Zych (nr domu 47a).

9.            Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

10.        W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana następujące osoby: + Jadwiga Przytuła, + Krzysztof Korczak, + Janina Ofat, + Janina Neska oraz + Anna Pirosz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.