OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia 2019 roku

 

1.            Dzisiaj taca przeznaczona jest na KUL.

2.            W przyszłą trzecią  niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na prace remontowo – budowlane.

3.            W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – odpust w naszym sanktuarium. Obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy św.  Sumie odpustowej o godz. 12.00  będzie przewodniczył definitor naszego Zakonu o. Ryszard Bortkiewicz. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian i pielgrzymów, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty, asystę, niosących baldachim, chorągwie, feretrony, różaniec i poduszki oraz naszych strażaków. Po każdej mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.

4.            W czwartek o godzinie 11.30 przybędzie do Starej Błotnicy Piesza Pielgrzymka z Jedlanki.

5.            W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się rejonowa pielgrzymka chorych. Nabożeństwo i Msza św. o godz. 10.30 z udziałem wszystkich chorych i osób starszych z całego regionu Jedlińsk. Prosimy, aby pomoc  w dotarciu chorych i osób starszych z naszej parafii do sanktuarium.

6.            W sobotę O. Jacek obchodzi swoje imieniny. Polecamy  jego osobę Waszym modlitwom i życzliwości.

7.            W przyszłą niedzielę 18 sierpnia przybędzie na nocleg pielgrzymka Warszawa-Praga podążająca pieszo na Jasną Górę. Pielgrzymka nocuje w Sieklukach, ale niektórzy stali pielgrzymi będą nocowali również i w Błotnicy. Dziękujemy za ich przyjęcie.

8.            Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

1)           Rafał Piechociński, zamieszkały w miejscowości Stare Żdżary, parafia św. Józefa w Starym Goździe i Barbara Starosta, zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

2)           Cezary Jabłoński, zamieszkały w Przybyszewie, parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Małgorzata Berlińska, zamieszkała w Starej Błotnicy, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

3)           Paweł Grduk, zamieszkały w miejscowości Mniszek, parafia św. Jana Chrzciciela i Stanisława Kostki oraz Paulina Karpińska, zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

9.            W piątek 16 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Bilski (nr domu 45), Stefańczyk (nr domu 21) i Grochala (nr domu 20a).

10.        Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.