OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Druga Niedziela Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

8.12.2019 r.

1.      W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość  Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Polećmy naszej modlitwie kleryków paulińskich w dzień patronalny oraz nowicjuszy którzy przyjęli dziś szaty zakonne.

2.      Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie

3.      Na Roraty zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych w dni powszednie na godz. 17.00.

4.      Jutro w poniedziałek podczas Mszy świętej o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej będę miały poświęcone i nałożone medaliki Niepokalanej. Obecność obowiązkowa.

5.      We wtorek spowiedź adwentowa w godzinach: 9.30 – 10.30, 11.00 – 12.30 i 15.00 – 17.00.

6.      W piątek 13 grudnia przypada 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Prośmy Boga o zgodę i wzajemny szacunek w polskim narodzie oraz o mądre i prawe rządy w Ojczyźnie.

7.      Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca – taca zbierana będzie na potrzeby kościoła.

8.      W zakrystii są do nabycia świece adwentowe. Dochód przeznaczony jest na Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

9.      Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają lampiony, figurki bożonarodzeniowe i stroiki.

10.        Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Emil Kołtunowicz zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza i Patrycja Jędrzejewska, zamieszkała w Starych Sieklukach, parafia Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe. Zapowiedź druga.

11.        W sobotę 14 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Czyżówki Państwa: Wieteska (nr domu 39) i Nowakowski (nr domu 42) oraz Starej Błotnicy Państwo Szatan (nr domu 3).

12.        Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.