OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 sierpnia 2019 roku

 

1.            Taca niedzieli jest przeznaczona na prace remontowo – budowlane w naszej parafii.

2.            Dzisiaj przybędzie na nocleg pielgrzymka Warszawa-Praga podążająca pieszo na Jasną Górę. Pielgrzymka nocuje w Sieklukach, ale niektórzy stali pielgrzymi będą nocowali również i w Błotnicy. Dziękujemy za ich przyjęcie.

3.            We wtorek przypada 42-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Jest to jednocześnie święto patronalne stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy”. Uroczysta Msza św. w intencji naszych pań i ich rodzin o godz. 17.00. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia z udziałem szczególnie mieszkańców Starego Sopotu.

4.            W przyszłą niedzielę będziemy dziękować Bogu za zebrane plony. Msza św. dożynkowa o godz. 12.00.

5.            Jak co roku piekarnia z Jedlińska Państwa Jaworskich ufundowała bułki dla Rejonowego Zjazdu Chorych oraz dla pielgrzymów. Dziękujemy bardzo.

Bóg zapłać Paniom ze Stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy” za obsługiwanie podczas „Zjazdu” pielgrzymów i chorych.

6.            Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

1)           Cezary Jabłoński, zamieszkały w Przybyszewie, parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Małgorzata Berlińska, zamieszkała w Starej Błotnicy, parafia tutejsza. Zapowiedź druga.

2)           Paweł Grduk, zamieszkały w miejscowości Mniszek, parafia św. Jana Chrzciciela i Stanisława Kostki oraz Paulina Karpińska, zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza. Zapowiedź druga.

3)           Cezary Jacek Popiel, zamieszkały w Jakubowie, parafia tutejsza i Maria Grotek, zamieszkała w miejscowości Ulaski Stamirowskie, parafia św. Teresy z Avila w Wyśmierzycach. Zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

7.            W sobotę 24 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Grochala (nr domu 20), Lisiewski (nr domu 18) i Sobień (nr domu 18).

8.            Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

9.            W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Wojciech Bojanowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.