OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019 roku

 

1.            Dzisiaj Dzień Papieski – zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękuję młodzieży z „Wolontariatu” za poświęcony czas na zbiórkę pieniędzy.

2.            W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary będą przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium.

3.            Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.30.

4.            Przed kościołem ministranci i schola prowadzą sprzedaż zniczy. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby ministrantów i scholi.

5.            Na stoliku pod chórem wyłożone są  kartki na wypominki listopadowe i roczne.

6.            Muzeum Wsi Radomskiej przygotowuje wystawę „Papież napotkany”. W związku z tym, Muzeum prosi osoby prywatne o różnego rodzaju pomoc w gromadzeniu eksponatów związanych z osobą Jana Pawła II. Wypożyczone eksponaty zostaną zwrócone właścicielowi po wystawie. Szczegóły całej wystawy wywieszone są w gablocie przed kościołem. Muzeum poszukuje również starych zwyczajów i obrzędów związanych z pogrzebami i zaduszkami. Pod chórem wyłożona jest również ankieta przeprowadzana przez Muzeum dotycząca wpływu Papieża Jana Pawła II na nasze życie. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału. Wypełnioną ankietę można przynieść do zakrystii.

7.            W czwartek 17 października o godz. 16.10 pierwsza katecheza dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8.            W sobotę 19 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Czyżówki Państwa: Boczek (nr domu 12), Jopek (nr domu 14) i Górka (nr domu 15).

9.            Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.