OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Czwarta Niedziela Adwentu

22.12.2019 r.

1.     W Wigilię Bożego Narodzenia ostatnie roraty o godzinie 8.00.  Nie będzie Mszy św. godz. 17.00. Przypominamy, że wieczerzę wigilijną rozpoczynamy w naszych domach od znaku krzyża, odczytania Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwy „Ojcze nasz”, zaśpiewania kolędy i połamania się opłatkiem. Tradycyjnie można zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.     Pasterka Bożego Narodzenia o godz. 24.00. Taca przeznaczona będzie na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

3.     W środę Uroczystość Bożego Narodzenia, a w czwartek Św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. w środę i w czwartek o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. W święto Św. Szczepana na każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 

4.     W niedziele 29 grudnia przed Mszą św. o godz. 10.00 odbędą się jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii. A na godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i scholę na spotkanie opłatkowe do GOKu.

5.     W zakrystii są do nabycia świece adwentowe. Dochód przeznaczony jest na Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6.     Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają figurki bożonarodzeniowe i stroiki.

7.     Program wizyty duszpasterskiej – kolędy ukaże się na tablicy ogłoszeń w poniedziałek.

8.     W sobotę 28 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Sokołowski (nr domu 12), Wietska (nr domu 15) i Różański (nr domu 20).

9.     Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.