OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna

26.05.2019 r.

1.            Wczoraj w katedrze radomskiej ks. bp Henryk Tomasik wyświęcił jedenastu nowych kapłanów z naszej diecezji, natomiast na Jasnej Górze ks. abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski udzielił święceń kapłańskich  czterem paulińskim braciom. Polecajmy naszym modlitwom ich posługę. Módlmy się o dalsze powołania.

2.            Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00. dzieci naszej parafii przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Biały tydzień będzie trwał do soboty włącznie

3.            Za tydzień w święto Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 10.00 Rocznica Pierwszej komunii.

4.            Próba dzieci „Rocznicowych” w poniedziałek i w piątek po Mszy św.

5.            W piątek 31 maja w święto Nawiedzenia N.M.P.    Księża Biskupi Henryk Tomasik i Adam Odzimek będą obchodzić jubileusz 50 rocznicy święceń kapłańskich. Osoby Czcigodnych Jubilatów polecamy waszym modlitwom.

6.            W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

7.            W sobotę 1 czerwca o godz. 21.00 z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu wyruszy Nocna Piesza Pielgrzymka Kobiet do naszego Sanktuarium pod hasłem „W mocy Bożego Ducha. ” organizowana przez Rycerzy Kolumba. Planowane przybycie do Błotnicy o godz. 6.00 w niedzielę 2 czerwca Zachęcamy także naszych parafian (dziewczęta i kobiety) do udziału w tej pielgrzymce.

8.            Od soboty rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. W trakcie Nowenny przed Zesłaniem Ducha św. i Mszy św. o godz. 17.00, młodzież będzie pogłębiała swoje zaangażowanie w Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Po Mszy św. próba. Obecność obowiązkowa.

9.            W niedzielę, za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary do puszki będą zbierane na Świątynię Opatrzności w Warszawie.

 

10.        W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30. Od soboty w tych samych godzinach będą  nabożeństwa czerwcowe.

11.        Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)     Sebastian Paweł Pirosz, zamieszkały w Jakubowie, parafia tutejsza i Marta Dygant, zamieszkała w Starym Osowie, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

2)     Filip Malczewski, zamieszkały w Czyżówce, parafia tutejsza i Agnieszka Kalicińska, zamieszkała w miejscowości Piróg, parafia św. Jana Chrzciciela w Stromcu: zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

12.        W sobotę 1 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Ryk Państwa: Wziątek (nr domu 7) i Kacprzak (nr domu 8) i Barwicki (nr domu 14).

13.        Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.