OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 8 Niedzielę Zwykłą

3.03.2019 r.

1.            Dzisiejsza taca zbierana była na spłatę ogrzewania Kościoła. Jest ona ostatnia w tym okresie grzewczym. Dziękujemy serdecznie za ofiary.

2.            Bóg zapłać chorym za ofiary na kościół i dary do kuchni klasztornej.

3.            Jutro Uroczystość Św. Kazimierza Patrona Diecezji Radomskiej. Zachęcamy do modlitwy za naszą diecezję i jej Pasterzy.

4.            W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. W Popielec obowiązuje nas post ścisły. Wszyscy, którzy ukończyli 18 rok życia do 60 roku życia włącznie, są zobowiązani do jednego posiłku do syta i dwa najwyżej lekkie posiłki i to bezmięsne. Młodzież od 14 roku życia i starsi powyżej 60 roku życia zachowują w Popielec tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy jednak zarówno dzieci jak i młodzież do uczenia się przeżywania tego dnia w postach.

5.            W Wielkim Poście zachęcamy wszystkich do modlitwy, postu i jałmużny. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.            W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek  miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 16.00.

7.            W piątek 8 marca w Dniu Kobiet w modlitwie polecamy Panu Bogu wszystkie niewiasty.

8.            Pan Wójt i Rada Gminy w Starej Błotnicy zapraszają Panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet we wtorek o godz. 18.00 na salę gimnastyczną do Szkoły. Wystąpi dla nich Halina Kunicka z Czesławem Majewskim. Zapisy w urzędzie gminy lub przez telefon.

9.            W dniach 23 i 24 marca organizujemy pielgrzymkę do Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowe informacje umieszczone są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

10.       W sobotę 9 marca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Jakubowa Państwa: Skomorowski (nr domu 20), Pirosz (nr domu 21) i Mizerski (nr domu 22).

11.       Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

12.       W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariusza Szymańskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.