OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Najświętszej Trójcy

16.06.2019 r.

 

1.            Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu parafialnego Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Bóg zapłać rodzinom ze Starego Osowa za ofiarę i dary do kuchni klasztornej.

2.            Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. Stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy” oraz Rejonowy Przegląd Kapel.

3.            W poniedziałek 17 czerwca o godz. 5.00  wyjazd Dzieci Rocznicowych do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik.

4.            W środę 19 czerwca o godz. 9.30  Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz ich rodziców i nauczycieli.

5.            W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Zapraszamy do udziału w procesji asystę, chór, scholę, ministrantów, dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatków i strażaków. Prosimy o udekorowanie swoich domów.

6.            Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy: Chruściechów (1 ołtarz – przy figurze Matki Bożej Niepokalanej), Ryki (2 ołtarz – główna brama cmentarza), Stary Kiełbów (3 ołtarz – gmina), Strażacy (4 ołtarz – przy ołtarzu polowym).  Prosimy również o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów na procesję.

7.            Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła z udziałem asysty, dzieci pierwszokomunijnych i ministrantów po Mszy św. wieczornej wraz z nabożeństwem czerwcowym, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

8.            Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców:

piątek – Mokrosęk, Stary Sopot

sobota – Chruściechów i Jakubów

niedziela – Stara Błotnica

poniedziałek – Stary Kiełbów i Ryki

wtorek – Stary Kadłub, Wólka Kadłubska i Wólka Pierzchnieńska, Wyręba

środa – Kadłubska Wola, Stary Osów

czwartek – Siemiradz, Kobylnik, Czyżówka i Dębowica

9.            W piątek 21 czerwca o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na nowennę wszystkich czcicieli Matki Bożej a w szczególności mieszkańców Starej Błotnicy.

10.       W kościele nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

11.       W sobotę 22 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Ryk Państwa: Wieteska (nr domu 22), Michalczewski (nr domu 22a) i Michalczewski (nr domu 23).

12.       Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.