OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wniebowstąpienie Pańskie

2.06.2019r.

1.            Pierwsza Niedziela miesiąca - po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.30. Dzisiejsza ofiara do puszki zbierana jest na Świątynię Opatrzności w Warszawie.

2.            O godzinie 6.00 weszła do naszego sanktuarium Nocna Piesza Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „W mocy Bożego Ducha. ” organizowana przez Rycerzy Kolumba.

3.            Na Mszy św. o godz. 10.00 Rocznica Pierwszej Komunii.

4.            W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.

5.            W związku ze zbliżającym się odpustem Matki Kościoła w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, tj. 10 czerwca,  prosimy mieszkańców Starego Osowa o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe. Prosimy też o przygotowanie chorągwi, baldachimu i feretronów na procesję.

6.            W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej. Odwiedziny chorych w piątek po południu i w sobotę od 8.30.

7.            Codziennie o godz. 17.00 Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego i bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. próba. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.

8.            W kościele nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

9.            Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)     Filip Malczewski, zamieszkały w Czyżówce, parafia tutejsza i Agnieszka Kalicińska, zamieszkała w miejscowości Piróg, parafia św. Jana Chrzciciela w Stromcu: zapowiedź druga.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi prosimy zgłaszać  do kancelarii parafialnej.

10.        W sobotę 8 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Ryk Państwa: Szatan (nr domu 15) i Sobień (nr domu 21) i Granecki (nr domu 20).

11.        Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.