OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 września 2020 roku

 

Do kościoła przychodzimy w maseczkach.

1.         Dzisiaj po południu przyjdzie coroczna Pielgrzymka Piesza z Katedry z Radomia.

2.         W poniedziałek do godz. 14.00 możemy zwozić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – jest to coroczna zbiórka wspierająca Misje w najbiedniejszych krajach. Sprzęt możemy zacząć zwozić w niedzielę wieczorem na parking przed kościołem.

3.         We wtorek 8 września Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 12.00. Kazanie odpustowe wygłosi o. Grzegorz Prus. Prosimy, przygotować feretrony, chorągwie, poduszki i baldachim do procesji. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty oraz asystę. Po każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia ziarna siewnego. O pomoc w przygotowaniu Odpustu prosimy mieszkańców Ryk.

4.         W sobotę 12. września odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

5.         Pan Wójt i Rada Gminy w Starej Błotnicy zapraszają wszystkich mieszkańców i gości na Mszę św. dożynkową w intencji rolników oraz podziękowanie za tegoroczne plony w niedzielę 13 września o godz. 12.00 przy ołtarzu polowym. Podczas Mszy św. homilię wygłosi ks. Stefan Ceberek. Po Mszy św. zapraszamy na koncert w wykonaniu ks. Stefana Ceberka.

6.         Zapraszamy chętnych chłopców do grona ministrantów - zbiórki są w soboty o godz. 10.00, natomiast zachęcamy dziewczynki do scholi – próby w soboty o godz. 14.00.

7.         W zakrystii możemy nabyć czasopismo ”Gość Niedzielny”.

8.         W piątek 11 września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika Państwa: Marszałek (nr domu 6), Sobień (nr domu 7) i Kowalik (nr domu 9).

9.         Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.