OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27 września 2020 roku

 

Do kościoła przychodzimy w maseczkach.

1.    Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w pożarze w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos.

2.    Jutro wspominamy św. Wacława, we wtorek Święto świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, a w piątek Święto świętych Aniołów Stróżów.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej. Nawiedzenie chorych z Komunią św. na indywidualne zgłoszenie.

4.    W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowujących się do sakramentów pierwszej Komunii św. i Bierzmowania, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 16.30, a w niedziele o godzinie 15.30.

5.    W dniu 3 października odbędzie się pielgrzymka kół żywego różańca do Wysokiego Koła. W tym roku w naszej parafii zapraszamy do indywidualnego nawiedzenia tego Sanktuarium

6.    Zapraszamy chętnych chłopców do grona ministrantów - zbiórki są w soboty o godz. 10.00, natomiast zachęcamy dziewczynki do scholi – próby w soboty o godz. 14.00.

7.    W zakrystii możemy nabyć czasopismo ”Gość Niedzielny”.

8.    Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

1)         Michał Stefanowski, zamieszkały w Radomiu, parafia Św. Krzyża i Ilona Hadas, zamieszkała w Starym Osowie, parafia tutejsza. Zapowiedź druga.

O przeszkodach zachodzących między narzeczonymi należy powiadomić kancelarię parafialną.

9.    W sobotę 3 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika Państwa: Markowski (nr domu 19), Jastrzębski (nr domu 20) i Grzelak (nr domu 20).

10.      W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana Bogumiła Siurnik ze Starej Błotnicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.