OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna

10.05.2020 r.

 

PROSIMY UMOŻLIWIĆ UDZIAŁ WE MSZACH ŚWIĘTYCH TYM, KTÓRZY ZAMÓWILI MSZĘ ŚW. TAK, ABY LICZBA WIERNYCH W KOŚCIELE BYŁA 1 OSOBA NA 15 METRÓW KWADRATOWYCH, w naszym kościele 30 osób. W Mszach Św. uczestniczymy w maseczkach. Pozostali wierni uczestniczą we Mszy św. przez radio czy telewizję i przyjmują Komunię św. duchową. Transmisje na żywo: facebook: Sanktuarium Stara Błotnica, godz. 12.00.

1.           Zapraszamy wszystkich do śpiewania litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny w swoich domach. W kościele odprawiamy nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 16.30, a w niedziele o 15.30.

2.            Przypominamy, że  ze względu na ograniczoną ilość osób w kościele na czas epidemii dodajemy Mszę św. w niedziele o godz. 14.00 i 18.00.

3.            W środę 13 maja wspomnienie Mati Bożej Fatimskiej.

4.            W  czwartek 14 maja  święto św. Macieja Apostoła.

5.            W sobotę 16 maja święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, Patrona Polski.

6.            W zakrystii możemy nabyć czasopismo ”Gość Niedzielny”.

7.            Sakrament Małżeństwa mają zawrzeć następujące osoby: Jakub Adam Szlęk, zamieszkały w Mokrosęku, parafia tutejsza i Adriana Wlazło, zamieszkała w miejscowości Pągowiec, parafia św. Józefa Robotnika w Starym Goździe. Zapowiedź pierwsza. O przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami należy zgłosić do kancelarii parafialnej.

8.            W sobotę 16 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęku Państwa: Szatan (nr domu 7a), Przytuła (nr domu 10) i Przytuła (nr domu 10a).

9.            Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.