OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna

17.05.2020 r.

 

PROSIMY UMOŻLIWIĆ UDZIAŁ WE MSZACH ŚWIĘTYCH TYM, KTÓRZY ZAMÓWILI MSZĘ ŚW. TAK, ABY LICZBA WIERNYCH W KOŚCIELE BYŁA 1 OSOBA NA 10 METRÓW KWADRATOWYCH, w naszym kościele 45 osób. W Mszach Św. uczestniczymy w maseczkach. Pozostali wierni uczestniczą we Mszy św. przez radio czy telewizję i przyjmują Komunię św. duchową. Transmisje na żywo: facebook: Sanktuarium Stara Błotnica, godz. 12.00.

1.           Zapraszamy wszystkich do śpiewania litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny w swoich domach. W kościele odprawiamy nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 16.30, a w niedziele o 15.30.

2.            Przypominamy, że  ze względu na ograniczoną ilość osób w kościele na czas epidemii dodajemy Mszę św. w niedziele o godz. 14.00 i 18.00.

3.            Jutro 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

4.            W czwartek 21 maja o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Błotnickiej. Będziemy się modlić przez przyczynę Maryi o zatrzymanie epidemii i uchronienie nas od nieszczęścia.

5.            W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6.            W zakrystii możemy nabyć czasopismo ”Gość Niedzielny”.

7.            Sakrament Małżeństwa mają zawrzeć następujące osoby:

1) Jakub Adam Szlęk, zamieszkały w Mokrosęku, parafia tutejsza i Adriana Wlazło, zamieszkała w miejscowości Pągowiec, parafia św. Józefa Robotnika w Starym Goździe. Zapowiedź druga.

2) Radosław Kaszuba zamieszkały w Starym Osowie, parafia tutejsza i Anna Zgiep, zamieszkała w Rogolinie, parafia św. Marcina w Radzanowie. Zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi należy zgłosić do kancelarii parafialnej.

8.            W sobotę 23 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęku Państwa: Śpiewak (nr domu 11a), Łyżwa (nr domu 11) i Tkaczyk (nr domu 13).

9.            Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.