OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 7 Niedzielę Zwykłą

23.02.2020 r.

 

1.      Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie trwa 53 Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania Pana Boga za pijaństwo i inne grzechy. Podejmijmy modlitwy o nawrócenie grzeszników.

2.      W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. W Popielec obowiązuje nas post ścisły. Wszyscy, którzy ukończyli 18 rok życia do 60 roku życia włącznie, są zobowiązani do jednego posiłku do syta i dwa najwyżej lekkie posiłki i to bezmięsne. Młodzież od 14 roku życia i starsi powyżej 60 roku życia zachowują w Popielec tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy jednak zarówno dzieci jak i młodzież do uczenia się przeżywania tego dnia w postach.

3.      W Wielkim Poście zachęca się wszystkich do modlitwy, postu i jałmużny. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.      W przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.30.

5.      W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się katecheza dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6.      W następną niedzielę ofiary na tacę – po raz ostatni w tym okresie grzewczym – zbierana będzie na spłatę ogrzewania kościoła.

7.      Przypominamy narzeczonym o obowiązkowym kursie przed małżeńskim.

8.      W sobotę 29 lutego na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Białkowska (nr domu 60) i Pirosz (nr domu 61) i Boczek (nr domu 62).

9.      Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.