OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Najświętszej Trójcy

7.06.2020 r.

 

 

Nie ma ograniczenia osób uczestniczących we Mszy św. Do kościoła przychodzimy w maseczkach lub zachowujemy 2 m odstęp.

1.            W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu, obowiązuje udział we mszy św. jak w każdą niedzielę. Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy o udekorowanie swoich domów.

2.            Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy: 1. Dębowica i Czyżówka-obok figurki MB Niepokalanej, 2 Stary Sopot-brama główna cmentarza, 3 Mokrosęk-wejście do gminy, 4 Strażacy-ołtarz polowy przy kościele.

3.            Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. wieczornej wraz z nabożeństwem czerwcowym, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

4.            Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców:

piątek – Mokrosęk, Stary Sopot

sobota – Chruściechów i Jakubów

niedziela – Stara Błotnica

poniedziałek – Stary Kiełbów i Ryki

wtorek – Stary Kadłub, Wólka Kadłubska i Wólka Pierzchnieńska, Wyręba

środa – Kadłubska Wola, Stary Osów

czwartek – Siemiradz, Kobylnik, Czyżówka i Dębowica

5.            W kościele nabożeństwo czerwcowe – Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa – odprawiamy w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00.

6.            Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

7.            W zakrystii możemy nabyć czasopismo ”Gość Niedzielny”.

8.            Sakrament Małżeństwa mają zawrzeć następujące osoby:

1)        Rafał Szymański, zamieszkały w Starym Kiełbowie, parafia tutejsza i Klaudia Szymańska, zamieszkała w Starym Kiełbowie, parafia tutejsza. Zapowiedź druga.

2)        Stańczyk Wojciech, zamieszkały w miejscowości Bielicha, parafia Matki Bożej Różańcowej w Radomiu i Wieteska Aleksandra, zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

3)        Szymański Michał, zamieszkały w miejscowości Legęzów, parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dąbrówce Nagórnej i Marszałek Beata, zamieszkała w Starym Kobylniku, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi należy zgłosić do kancelarii parafialnej.

9.            W sobotę 13 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęku Państwa: Wolak (nr domu 22), Kucharczyk (nr domu 25) i Kacprzak (nr domu 26).

10.       Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.