OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego

31.05.2020 r.

 

Od dzisiejszej niedzieli nie ma ograniczenia osób uczestniczących we Mszy św. Do kościoła przychodzimy w maseczkach lub zachowujemy 2 m odstęp.

1.           Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. W liturgii kończy się okres wielkanocny, a od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Radomiu.

2.            Jutro Odpust Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja wokół kościoła.

3.            W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4.            W tym tygodniu pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Odwiedziny chorych jeszcze tylko na indywidualne zgłoszenie.

5.            W kościele nabożeństwo czerwcowe – Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa – odprawiamy w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00.

6.            Od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy św. o godz. 14.00. Msza św. o godz. 18.00 nadal będzie sprawowana.

7.            W zakrystii możemy nabyć czasopismo ”Gość Niedzielny”.

8.            W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

9.            We wtorek o godz. 17.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania odbędzie się 8 czerwca.

10.        Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała i do procesji. W tym roku stacje przygotowują: 1. Dębowica i Czyżówka, 2 Stary Sopot, 3 Mokrosęk, 4 Strażacy. Szczegóły i decyzja o odbyciu się procesji – zostaną podane na przyszłą niedzielę.

11.        Sakrament Małżeństwa mają zawrzeć następujące osoby:

1)        Jarosław Barwicki zamieszkały w miejscowości Kamień, parafia Świętej Trójcy w Białobrzegach i Paulina Aleksandra Drabik, zamieszkała w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza. Zapowiedź druga.

2)        Rafał Szymański, zamieszkały w Starym Kiełbowie, parafia tutejsza i Klaudia Szymańska, zamieszkała w Starym Kiełbowie, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

O przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi należy zgłosić do kancelarii parafialnej.

12.        W sobotę 6 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęku Państwa: Kozłowski (nr domu 15a), Baranowski (nr domu 18) i Narożnik (nr domu 20).

13.        Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.