OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

27 czerwca 2021 roku

 

 

1.      Taca z trzeciej niedzieli miesiąca  przeznaczona na potrzeby gospodarcze parafii i sanktuarium wyniosła 4042 zł .

2.      W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek Św. Ireneusza, we wtorek Św.  Apostołów Piotra i Pawła, w sobotę Św. Tomasza Apostoła.

3.      Również w tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty.

4.      O. Sebastian zostaje przeniesiony do naszego nowego klasztoru w Łodzi. Msza dziękczynna za jego pracę i pożegnanie odbędzie się w niedzielę  18 lipca o godz. 10.00.

5.      Przypominamy, że nasz biskup zniósł już dyspensę od uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej ze względu na epidemię. W praktyce oznacza to, że jesteśmy zobowiązani trzecim przykazaniem Bożym do uczestniczenia osobistego we Mszy św. niedzielnej w kościele.

6.      Podziękowanie kieruję do Stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy” za pomoc przy obsłudze Pielgrzymów zdążających do Niepokalanowa. Serdeczne Bóg zapłać.

7.      Zapraszamy na Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy w dniach 14-16 lipca 2021 r. Zapisy w Urzędzie Gminy.

8.      Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Marta Aderek, zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza i Mateusz Gront, zamieszkały w Kolonii Piaski, parafia św. Bartłomieja w Wsoli, zapowiedź druga. Mateusz Piotr Miroński, zamieszkały w Warszawie, parafia św. Bonifacego z Tarsu w Warszawie i Katarzyna Zielińska, zamieszkała w Warszawie, parafia Św. Bonifacego z Tarsu w Warszawie, zapowiedź pierwsza. Jeśli ktoś znałby jakieś przeszkody zachodzące między narzeczonymi, prosimy o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej.

9.      W sobotę 3 lipca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwo: Jurczak (nr domu 36), Kaszuba (nr domu 31) i Gniadek (nr domu 38).

10.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.