OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 5 Niedzielę Wielkiego Postu

21.03.2021 r.

 

1.     Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace gospodarcze parafii.

2.     W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia oraz rocznica powstania Diecezji Radomskiej.  Msze święte w tym dniu będą o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00.

Podczas Mszy św. o godz. 17.00 uroczyste poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. (jeżeli nie będzie dodatkowych obostrzeń).

3.     W czwartek i w piątek w naszej parafii będzie uroczyste wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy do modlitwy.

4.     Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

5.     W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30.

6.     W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7.     Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają stroiki i palmy Wielkanoce. Dochód przeznaczy jest na potrzeby dzieci.

8.     Pragniemy zaprosić Was do pomocy dla Sióstr klauzurowych Karmelitanek Bosych z Krakowa. W przyszłą niedzielę przed Kościołem będziemy zbierać dla nich produkty  żywnościowe, chemie gospodarczą i przedmioty użytku codziennego. Siostry nie opuszczają murów klasztornych i każda pomoc jest mile widziana. Można przy okazji napisać do nich list z prośbą o modlitwę oraz złożyć do puszki ofiarę, za którą zostaną zakupione owoce, nabiał i ryby. Z góry za włączenie się w tę akcję dziękujemy.

9.     Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Hubert Starosta zamieszkały w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza i Wioletta Agnieszka Trzos, zamieszkała w Starym Osowie, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest to zgłosić w kancelarii parafialnej.

10.   W sobotę 27 marca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Kowalczyk (nr domu 36), Karasek (nr domu 37) i Cedrowski (nr domu 37).

11.   Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.