OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 Niedziela Zwykła

14.02.2021 r.

 

 

1.     W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00, i 17.00. W Popielec obowiązuje nas post ścisły. Wszyscy, którzy ukończyli 18 rok życia do 60 roku życia włącznie, są zobowiązani do jednego posiłku do syta i dwa lekkie posiłki i to bezmięsne. Młodzież od 14 roku życia i starsi powyżej 60 roku życia zachowują w Popielec tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy jednak zarówno dzieci jak i młodzież do uczenia się przeżywania tego dnia w postach.

2.     W Wielkim Poście zachęca się wszystkich do modlitwy, postu i jałmużny. Jałmużna Wielkopostna będzie przeznaczona na cele charytatywne oraz dla naszych paulińskich misjonarzy, którzy posługują w Afryce w Kamerunie i w RPA. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.     W sobotę 20 lutego na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Hadas (nr domu 17), Paciorek (nr domu 17) i Piotrowski (nr domu 18).

4.     Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.