OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Najświętszej Trójcy

30.05.2021 r.

 

1.      Dzisiaj o godz. 10.00 odbyła się Pierwsza Komunia naszych dzieci.

2.      Jutro o godz. 17.00 nasza młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania.

3.      W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu obowiązuje udział we Mszy św. jak w każdą niedzielę. Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy o udekorowanie swoich domów.

4.      Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy: Stara Błotnica – przy figurce Matki Bożej, Kobylnik – brama cmentarz, Siemiradz – gmina, strażacy – ołtarz polowy (prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu ).

5.      Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. wieczornej wraz z nabożeństwem czerwcowym, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

6.      Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców:

piątek – Mokrosęk, Stary Sopot

 

sobota – śluby, nie będzie procesji

 

niedziela – Stara Błotnica, Chruściechów, Jakubów

poniedziałek – Stary Kiełbów i Ryki

wtorek – Stary Kadłub, Wólka Kadłubska i Wólka Pierzchnieńska, Wyręba

środa – Kadłubska Wola, Stary Osów

czwartek – Siemiradz, Kobylnik, Czyżówka i Dębowica

7.      W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca.

8.      Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Sylwia Kozdrach zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza i Maciej Milczarski zamieszkały w Radomiu, parafia MB Częstochowskiej Zapowiedź druga. Maciej Siurnik zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza i Weronika Chojnacka zamieszkała w Radomiu, parafia św. Rafała Kalinowskiego, zapowiedź pierwsza. Michał Jędrzejewski zamieszkały w Starym Kadłubie, parafia tutejsza i Joanna Bernaś zamieszkała w Starym Kadłubku, parafia Św. Józefa w Goździe, zapowiedź pierwsza. Jeśli ktoś znałby jakieś przeszkody zachodzące między narzeczonymi, prosimy o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej.

9.      W sobotę 5 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwo: Karasek (nr domu 21), Karasek (nr domu 22) i Sałgut (nr domu 22a).

10. Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.