OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego

23.05.2021 r.

 

1.      Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. W liturgii kończy się okres wielkanocny, a od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.

2.      Jutro Odpust Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja wokół kościoła.

3.      W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4.      W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 odbędzie się Pierwsza Komunia naszych dzieci. Proszę parafian, aby umożliwili rodzinom dzieci komunijnych wejście do kościoła. Może warto wyjątkowo tej niedzieli przyjść na inną godzinę  do świątyni.

5.      W przyszły poniedziałek o godz. 17.00 nasza młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania.

6.      Nabożeństwo majowe odprawiamy w dni powszednie o godzinie 16.30, a w niedziele o 15.30.

7.      Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Ołtarze w tym roku przygotowują: Stara Błotnica – przy figurce Matki Bożej, Kobylnik – brama cmentarz, Siemiradz – gmina, strażacy – ołtarz polowy (o ile nie będzie obostrzeń związanych z epidemią)

8.      Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli nam przygotować pogrzeb o. Jacka. Dziękujemy również za prace przy kościele m.in. p. Lipce za wyczyszczenie rynien, udrożnienie ich, aby woda nie spływała po murze kościoła, za sprzątanie sobotnie, p. Monice za kwiaty przy figurkach wokół kościoła. Dziękujemy bardzo.

9.      Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Sylwia Kozdrach zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza i Maciej Milczarski zamieszkały w Radomiu, parafia MB Częstochowskiej Zapowiedź pierwsza. Jeśli ktoś znałby jakieś przeszkody zachodzące między narzeczonymi, prosimy o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej.

10. Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.