OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2022 roku

 

1.      W tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w poniedziałek 29.08 – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;

- w sobotę 3.09 – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, reformatora Liturgii Kościoła.

2.      Również w tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.

3.      W czwartek 1 września o godz. 9.00 - Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

   Jest to również 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o poległych w obronie naszej Ojczyzny.

4.      W I piątek od godz. 9.00 – odwiedziny chorych;

   od godz. 16.00 – spowiedź, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny;

   o godz. 16.30 – nabożeństwo pierwszopiątkowe.

 

5.      W sobotę o godz. 16.30 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy własne, naszych rodzin i świata. Mszy św. przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi o. Grzegorz Papuga, z Zakonu OO. Franciszkanów. Zapraszamy wszystkich wiernych, a Koła Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic.

6.      W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 – poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów.

7.      17 września - organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Zapisy i więcej informacji - od 4.09 - u o. Michała.

8.      Do Sakr. Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Adrian Świniarski, zamieszkały w Bobrek-Kolonia, parafia św. Jana Chrzciciela w Stromcu i Katarzyna Natora, zamieszkała w Starej Błotnicy, parafia tutejsza. Zapowiedź druga. Jeśli ktoś znałby jakieś przeszkody zachodzące między narzeczonymi, prosimy o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej.

9.      W sobotę 3 września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Czyżówki Państwo: Szot  (nr domu 42), Bukowski (nr domu 40) i Wieteska(nr domu 39).

10.  Jak co roku pragniemy uczestniczyć w zbiórce złomu elektrośmieci – jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka na parkingu 5 września do wieczora.

11.  Za wszelkie wyświadczone dobro i złożone ofiary - serdecznie dziękujemy.