OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2022 roku

 

1.      Dzisiaj Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12.00 - dziękując Panu Bogu za tegoroczne plony.

Dalszy przebieg - według ustalonego programu.

Również dzisiaj po każdej Mszy św. - zbiórka do puszek Caritas. Ofiary przeznaczone są na działalność Domów Dziecka, prowadzonych przez Caritas w naszej diecezji. Obecnie w 3 Domach Dziecka przebywa 45 podopiecznych.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wymianę pieca centralnego ogrzewania oraz dofinansowania zakupu samochodu, którym dzieci są dowożone do szkół, placówek i poradni specjalistycznych.

2.      W tym tygodniu obchodzić będziemy:

- we wtorek 13.09 – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma;

- w środę 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- w czwartek 15.09 – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej;

- w piątek 16.09 -  wspomnienie Św. Męczenników -  Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3.      W sobotę 17.09. - pielgrzymka autokarowa do sanktuariów w Sokółce, Świętej Wodzie i w Białymstoku . Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Jeśli byli by jeszcze chętni to zapraszamy. Autokar zostanie podstawiony ok. godz. 4.30. Odjeżdżamy z parkingu przy klasztorze o godz. 5.00.

4.      Również w sobotę zapraszamy na spotkanie o godz. 10.00 wszystkich ministrantów a popołudniu na godz. 14.00 scholę.

5.      W przyszłą niedzielę – III niedziela miesiąca. Taca będzie przeznaczona na potrzeby gospodarcze Sanktuarium i Parafii.

6.      Do Sakr. Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1.   Paulina Wieczorek zam. w Warszawie, parafia Św. Michała Archanioła w Warszawie i Marcin Madej, zam. w Warszawie, parafia Św. Michała Archanioła w Warszawie, zapowiedź druga.

2.   Łukasz Szymczak, zam. w Mokrosęku, parafia tutejsza i Ewelina Prasek, zam. w Sukowie, parafia Św. Krzyża w Przytyku, zapowiedź druga.

Jeśli ktoś znałby jakieś przeszkody zachodzące między narzeczonymi, prosimy o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej.

7.      W sobotę, 17 września, na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwo: Górka  (nr domu 8), Barcikowski(nr domu 10) i Sokołowski(nr domu 12).