OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III niedziela Adwentu

11.12.2022 roku

 

1.       Dzisiaj przeżywamy w Liturgii Kościoła Niedzielę Gaudete-III niedziela Adwentu jest niedzielą Radości, ponieważ niedługo objawi się w pamiątce przyjścia na ziemię w postaci małej Dzieciny nasz Zbawiciel Jezus Chrystus, pragnący ubogacić życie każdego z nas swoimi łaskami.

2.       Po Mszach Św. dzisiaj i w przyszłą niedzielę uczniowie klasy V naszej szkoły, zapraszają na kiermasz pierników. Jako, że jest to niedziela radości – sprawmy dzieciom radość nabywając u nich słodkości. Zebrane fundusze będą ich prezentem dla dzieci z Domu Dziecka w Radomiu. Przyszła niedziela to również III niedz. miesiąca – taca zbierana będzie na potrzeby gospodarcze parafii i sanktuarium.

3.       Boże Narodzenie jest coraz bliżej. Zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci i młodzież na Roraty o godz. 17.00. Dzieci zachęcamy aby przynosiły ze sobą lampiony.

4.       W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić:

- we wtorek – wspom. Św. Łucji – patronki od chorób oczu;

- również we wtorek z racji 13 grudnia, będziemy się modlić, aby krew ofiar stanu wojennego przelana za wolność naszej Ojczyzny pojednała dzisiaj naszych polityków dla dobra Polski;

- w środę – wspomnienie Św. Jana od Krzyża – mistyka – patrona Karmelitów;

5.       We czwartek o godz. 10.00 Msza Św. Dziękczynna za 25 lat nadania Szkole Podstawowej w Starej Błotnicy imienia Ojca Świętego Jana Pawła II. Będziemy za Jego przyczyną prosić o potrzebne łaski dla wszystkich nauczycieli i uczniów oraz opiekę dla naszej Szkoły. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Szanowne Grono Pedagogiczne jak również wszystkich uczniów wraz z rodzicami lub dziadkami.

6.       W zakrystii można nabyć Świece Wigilijne. Świeca duża – 20 zł., mała – 10 zł. Przez zakup takiej świecy, możemy podarować komuś bezdomnemu w Święta talerz ciepłej strawy.

7.       W sobotę 17 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwa: Wieczorek(nr domu 73), Wieczorek (nr 81) i Rodek (nr 74).

8.    Za wszelkie dobro i złożone ofiary, serdecznie dziękujemy.