OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022 roku

 

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

 

1.      Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujmy Panu Bogu za to miejsce Jego Miłości i Miłosierdzia wobec każdego z nas.

 

2.      We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. O godz. 12.00 procesja żałobna na cmentarz parafialny. Tam modlitwy za zmarłych i poświęcenie grobów. Po procesji  możliwość poświecenia nowych nagrobków. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie takich nagrobków do poświęcenia. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas udział we Mszy św. jak w niedzielę, a nie tylko odwiedzanie grobów naszych bliskich zmarłych.

 

3.      W środę Dzień Zaduszny. Msze św. O godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy o godz. 10.00 procesja żałobna po kościele z wypominkami.

 

4.      Od 3 do 9 listopada o godz. 16.30 nabożeństwo z wypominkami a o 17.00 Msza św. Oktawalna w intencji zmarłych polecanych w wypominkach (w niedzielę o godz. 15.30 i 16.00).

 

5.      Od 1 do 8 listopada możemy codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.

2. Bycie w stanie łaski uświęcającej lub spowiedź św.

3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Wierzę w Boga Ojca”, “Ojcze nasz”, oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Ofiarować modlitwę za zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza.

 

6.      Pragniemy przy okazji tematu o zmarłych, podać do wiadomości, iż Rząd Rzeczypospolitej Polskiej nowelizuje prawo cmentarne, które ma wejść w życie w 2023 roku. Dlatego zapraszamy do kancelarii parafialnej wszystkich, którzy mają nieuregulowane opłaty dzierżawy na naszym cmentarzu.

7.      W tym tygodniu przypadają: Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej.

8.      5 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji nabożeństwo z wypominkami o godz. 16.30 będzie połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepo-
kalanemu Sercu Maryi za grzechy własne, naszych rodzin i świata. Mszy Św. przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi o. Eugeniusz Augustyn, opat Cystersów w Wąchocku. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich Parafian i Wiernych, a Koła Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic.

 

9.      Na wypominki przyjmujemy dzisiaj i jutro (31.10) na cmentarzu do godz. 17.00. Można je również składać w zakrystii. Na rocznych zaznaczamy miejscowość i godzinę. Prosimy nie wrzucać kartek z wypominkami do skrzynki nowennowej.

 

10. Od ubiegłej środy do jutrzejszego popołudnia, nasi ministranci i scholka sprzedają przed cmentarzem znicze i wkłady, z których całkowity dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wiosennego wyjazdu.

Zapraszamy wszystkich do zakupów u naszej młodzieży.

 

11. W zakrystii można nabyć kalendarze katolickie na rok 2023 zatytułowane „Święci na trudne czasy”, w cenie 12 zł.

 

12. Organizujemy pielgrzymkę na czuwanie modlitewne, na Jasną Górę w dniach 19-20 listopada. Zapisy i szczegółowe informacje u o. Piotra.

 

13. W sobotę, 5 listopada, na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy Państwo: Drapała (nr domu 49/2), Figowicz (nr domu 48) i Gryz (nr domu 55).

 

14. Za wszelkie dobro i złożone ofiary - serdecznie dziękujemy.