OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Najświętszej Trójcy

12.06.2022 r.

 

1.             Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu parafialnego Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

2.             Dzisiaj rano, z Radomia, przyszła Piesza Pielgrzymka Mężczyzn – Rycerzy Kolumba.

3.             Przyszła niedziela – to III niedziela miesiąca – taca na potrzeby gospodarcze parafii i sanktuarium. Od 20 czerwca rozpoczynamy wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.

4.             W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Zapraszamy do udziału w procesji asystę, chór, scholę, ministrantów, dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatków i strażaków. Prosimy o udekorowanie swoich domów.

5.             Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy: 1. Kadłubska Wola – przy figurce, 2 Stary Kadłub- brama cmentarza, 3 Jakubów- gmina, 4 Strażacy. Prosimy również o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów na procesję.

6.             Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna- po Mszy św. wieczornej - wokół kościoła z udziałem asysty, dzieci pierwszokomunijnych i ministrantów wraz z nabożeństwem czerwcowym, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

7.             Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców:

piątek – Mokrosęk, Stary Sopot

sobota – Chruściechów i Jakubów

niedziela – Stara Błotnica

poniedziałek – Stary Kiełbów i Ryki

wtorek – Stary Kadłub, Wólka Kadłubska i Wólka Pierzchnieńska, Wyręba

środa – Kadłubska Wola, Stary Osów

czwartek – Siemiradz, Kobylnik, Czyżówka i Dębowica.

8.    W sobotę, 18 czerwca przypada 50. rocznica rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach. W piątek 17 czerwca o godz. 20.30, powitamy kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego przed Katedrą radomską i od Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy całonocne czuwanie modlitewne. O północy Msza Św. dziękczynna za dar powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej diecezji oraz wspólne prośby o nowe powołania do służby Bogu we wspólnocie Kościoła. Zwieńczeniem naszych uroczystości będzie sobotnia (18 czerwca) Msza Św. o godz. 10.00, podczas której odnowione zostaną Śluby Jasnogórskie i zawierzenie Matce Bożej naszą diecezję.

9.             Stowarzyszenie Kobiety dla Starej Błotnicy, Wójt Gminy oraz gminna Biblioteka zapraszają na Festiwal Kapel i Zespołów Śpiewaczych, , który odbędzie się w przyszłą niedzielę – 19 czerwca w Starej Błotnicy. Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o godz. 12.00. Po Mszy św na parkingu Urzędu Gminny odbędzie się festiwal, którego główną atrakcją będą występy 17 Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych. Odbędzie się również otwarcie i poświęcenie placu z fontanną i tężnią solankową przed Urzędem Gminy.

10.        Proboszcz parafii oraz wójt Gminy zapraszają na 12 pielgrzymkę rowerową ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Termin zgłaszania uczestników do 30 czerwca w Gminie.

11.        Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Kamila Marciniak, zam. w Chruściechowie, parafia tutejsza i Kamil Emil Kucharczyk, zam. w Chruściechowie, parafia tutejsza – zapowiedź druga.

Marlena Rogolińska zam. w Starym Goździe, parafia Św. Józefa Robotnika i Kamil Gryz zam. w Mokrosęku, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza

Jeśli istniałyby jakieś przeszkody do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

12.        W sobotę 18 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kiełbowa Państwa: Dąbrowski (nr domu 42), z Czyżówki, państwa: Zgiep (nr domu 1) i Stępień (nr domu 3 A).

13.        Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.